Google algoritmus frissítés

Amikor keresőről beszélünk, akkor mi, itt Magyarországon a Google-t értjük alatta, mivel a legtöbb keresés innen származik. A Google azonban hasonlóan, minden profitorientált céghez, a bevételben és a profitban érdekelt. Számára az a fontos, hogy a felhasználóit, azaz a keresőket minél relevánsabb tartalommal szolgálja ki. Ezért a Google algoritmus frissítés szinte mindennapos a Google háza táján, hogy minél jobb és hasznosabb tartalommal lássa el az embereket. Így éri el, hogy tényleg a keresésnek megfelelő legjobb találatok jelenjenek meg az első keresési oldalon.

Miért érint minket a Google algoritmus frissítés?

Ennek hatására jelentősen javulhat, vagy akár romolhat is a Google szemében a honlapunk megítélése. Ilyenkor történik az, hogy a rangsorban előrébb, vagy hátrébb kerülünk. Azonban, ha betartjuk a keresőoptimalizálás alapjait, mindent megfelelően csinálunk, akkor nagy probléma nem történhet. Ez főleg azoknak okoz gondot, akik nem megfelelően keresőoptimalizálják (nincs stratégiailag végiggondolva a honlapjuk felépítése) az oldalukat, vagy nem egyértelmű a Google számára egyébként sem, hogy mivel foglalkoznak.

Milyen gyakran frissíti a Google az algoritmusát?

Szinte minden nap folyamatosan azon dolgozik a Google, hogy minél jobb élményt tudjon adni a felhasználóknak. Nemhiába dolgozik ott több, mint 44.000 ember. A napi módosítások, frissítések nagy volumenű változást nem szoktak okozni. Annál inkább a nagyobb, mindent átfogó, mindenre kiterjedő változtatások (alap vagy core algoritmus frissítések) a helyezések módosulásának gyakori kiváltói. Ilyenkor a Google nem csak 1-1 területen módosít, hanem átfogó változtatásokat eszközöl.

Legnagyobb és legismertebb Google algoritmus frissítések:

  • Google alap (core) algoritmus frissítés 2020. május 4.
  • Google alap (core) algoritmus frissítés 2020. 01. 13.
  • BERT algoritmus frissítés 2019. 10.25. – a szavakat már nem egyesével, hanem a szöveggel együtt, kontextusában képes felismerni, értelmezni, így a keresési szándékot egyértelműbben felismeri
  • Google alap (core) algoritmus frissítés 2019. 09. 25.
  • Google Medic 2018. aug.1. – az egészségügyi cégeket, egészségüggyel foglalkozó weboldalakat érintette
  • Mobile-first indexing 2018.03.26. – előtérbe helyezi azokat a honlapokat, mely mobilra vannak optimalizálva, azt indexeli először
  • Mobilgeddon – 2015. április – a mobiltelefonos keresésekre

Ez csak pár kiragadott példa a sok közül. De biztos hallottál már te is párról a korábbi évekből, mint pl. Pingvin, Panda, és hasonló vicces elnevezések.

Összefoglalva a Google algoritmus frissítésről szóló tudnivalókat:

A lényeg, hogy minden Google bejelentéssel legyél tisztában, de nem feltétlen kell mindent készpénznek venni. Nézd meg, hogy nálad mi hogyan működik. Van példa erre is, és arra is. Ne feledd, a Google-nek nem célja, hogy megismerd az algoritmusát. Itt semmi sem stabil, minden változik, mivel nem ismerjük a játékszabályokat.



google-algoritmus-frissites
Lehet, hogy hallottál már róla, hogy Google algoritmus frissítés történt 2020. május 04-én. Ilyen nagyobb frissítéseket minden évben végez a Google. Ez egy olyan jelentős frissítés, melyet szakmai berkekben „alap” (angolul core) frissítésnek neveznek. Ez mindig nagy változást jelent az algoritmusban, ezért ilyenkor kiemelten fontos figyelned a kulcsszavaid helyezését. Ezek […]

Google algoritmus frissítés 2020 május